Спортивне освітлення

Освітлення спортивних майданчиків

Якісне освітлення спортмайданчиків – це насамперед безпека людей.

Підсвітка спортмайданчиків повинна бути грамотно організована. На ній завжди має бути світло.

Спортивні майданчики використовуються будь-якої пори року. У тепле – вони є полем для футболу чи іншого виду спорту, проведення концертних заходів, взимку – перетворюються на ковзанки. Одним словом, освітлення потрібне завжди.

Основні вимоги

Існують вимоги до проведення освітлення на спортивних спеціалізованих територіях, до вибору приладів та їх розміщення:

  • основний майданчик має бути добре освітлений. Світло має розподілятися рівномірно і бути яскравим у всій зоні;
  • глядацькі місця та додаткові конструкції (якщо вони є) також повинні підсвічуватися. До останніх належать тренерські альтанки, лави запасних тощо;
  • світло повинне струмувати однаково, не повинно бути перепадів і миготінь. У цьому випадку майданчик не підходить для проведення спортивних заходів.

Якісне освітлення спортмайданчиків – це насамперед безпека людей. Спорт часто пов'язаний зі швидкістю, тут важливими характеристиками є увага і концентрація, тому освітленість не повинна цьому перешкоджати. Змінне і уривчасте світло може відволікати спортсменів і давати орієнтуватися вчасно. У деяких випадках втрата уваги може призвести до фізичних травм.

Варіанти освітлення

На професійних спортивних майданчиках використовують такі види світильників:

  • модульні прожектори. Це світлодіодні пристрої, що відрізняються зручністю. Модульна система дозволяє підбирати потрібні параметри під кожний проект. Для кортів потрібно менше потужності, ніж для великого футбольного поля;
  • магістральні вуличні світильники. Вони служать додатковим освітленням на стадіонах для тренерських та фаз-зон. З їх допомогою можна висвітлювати також входи, алеї тощо. Для міських спортмайданчиків вони підійдуть як основне освітлення.

Сьогодні велику популярність набули світлодіодні лампи.

Переваги світлодіодів

Спортивне освітлення із застосуванням світлодіодів відрізняється довговічністю. Воно нешкідливе і економить електроенергію у кілька разів у порівнянні з іншими видами освітлювальних приладів. Спортмайданчики вимагають колосальних енерговитрат, тож така економія дозволить зберегти чимало ресурсів. Світлодіодні лампи здатні миттєво увімкнутися, якщо раптом сталося їхнє відключення. Це важливо для проведення спортивних заходів та їх трансляцій на телебаченні.

Монтаж освітлення можуть виконувати тільки фахівці.