сонячні електростанції

Монтаж сонячних електростанцій

Хочете забезпечити заміський будинок, дачу, будь-який інший віддалений від благ цивілізації об'єкт недорогою електроенергією?

Найкращим способом електропостачання в цьому випадку буде використання автономних електростанцій, що продукують електрику на основі відновлюваних енергоджерел. Якщо ваш об'єкт знаходиться в кліматичній зоні, що характеризується великою кількістю безхмарних днів, оптимальний варіант - встановлення сонячної електростанції (СЕС).

Сонячні електростанції: принцип роботи, види та переваги використання

Сьогодні використовується кілька різновидів сонячних електростанцій:

  • Автономні. Такі СЕС забезпечують електроенергією будь-які будівлі, території, розташовані далеко від джерел електропостачання (науково-дослідні об'єкти, військові, туристичні тощо). Зазвичай вони комплектуються акумуляторними батареями, ємності яких достатньо для безперебійного живлення електроспоживачів у темний час доби та у похмурі дні.
  • Мережні. Здатні продукувати електроенергію та передавати її у загальну мережу. Є альтернативними джерелами електропостачання, за допомогою яких можна не лише економити фінансові кошти, а й заробляти. Якщо величина витрачається електричної енергії буде меншою за вироблену, енергопостачальна компанія в цьому випадку зобов'язана сплатити кожен кіловат, відданий у мережу.

Сонячні електростанції належать до екологічно безпечних джерел електроенергії. Для продукування електроструму вони використовують дармову енергію — сонячне електромагнітне випромінювання, причому не лише видимий спектр світла, а й інфрачервоний та ультрафіолетовий.

Щоб забезпечити автономне функціонування будь-якого об'єкта, зазвичай буває достатнім покрити його покрівлю сонячними панелями та встановити необхідну кількість акумуляторних батарей. За потреби у більшій кількості електроенергії можна встановити додаткові панелі на прилеглій території. Для цього можуть використовуватися стаціонарні стійки або сервопривідні, здатні повертати панелі автоматично залежно від положення щодо сонця.

Особливо ефективним рішення використовувати СЕС є для комерційних, виробничих об'єктів, що функціонують лише вдень. Для організації автономного електропостачання в цьому випадку не потрібні жодні спеціальні дозволи, можна забезпечити майже безкоштовною електроенергією всі споживачі.