Освітлення будмайданчиків

Освітлення будмайданчиків

З метою зниження ризиків отримання травм на будівельних об'єктах потрібна правильна установка освітлювальних приладів відповідного типу.

Необхідно рівномірно висвітлювати всі зони будмайданчика, заїзди для техніки, склади будматеріалів. Максимально ефективно необхідно висвітлювати травмонебезпечні ділянки. Висвітлення має бути інтенсивним відповідно до регламентованих стандартів.

Специфіка системи освітлення будмайданчика

Роботи на об'єктах ведуться як вдень, так і у темний час доби. Наприклад, якщо у забудовника передбачені нічні та денні зміни, недостатня видимість за похмурої погоди, необхідно виконувати оздоблювальні роботи всередині недобудованої будівлі. Тому на будмайданчиках встановлюють штучне освітлення у ролі допоміжного підсвічування затемнених ділянок, де виконуються монтажні роботи.

СНіП регламентує ступінь освітленості будмайданчика, запобіжні заходи. Розрахунки нормативів та кількість освітлювальних приладів виконуються на етапі проектування об'єкта – визначаються тип, кількість світильників згідно зі стандартами, ГОСТами.

Як освітлення будмайданчиків використовується кілька типів освітлювальних приладів:

  • Стандартні освітлювальні прилади (стаціонарні, пересувні), такі як вуличні прожектори. Пересувні джерела світла необхідні на ділянках проведення монтажних робіт та на під'їзних шляхах техніки.
  • Додаткове підсвічування.
  • Спецтранспорт, який експлуатується на об'єкті, обладнується світловими елементами (ліхтарі, прожектори).

Категорії освітлення будівельних майданчиків

Системи освітлення будівельних об'єктів поділяються на категорії:

  • Робоча. Організовується на всіх об'єктах із цілодобовим виконанням робіт. Система відповідає за рівномірну подачу світла.
  • Аварійна - потрібна там, де заливається бетон, приблизна освітленість - 3 Лк.
  • Охоронна – продумується для запобігання несанкціонованому доступу на об'єкт. Встановлюються джерела світла, включені до робочої категорії. По периметру встановлюється певна кількість прожекторів. Норматив освітленості - 0.5 Лк.
  • Евакуаційна. Встановлюється у травмонебезпечних зонах, вказує робочим виходи для евакуювання у разі нестандартної ситуації. Нормативи для приладів освітлення всередині будов — 0.5 Лк, зовні — 0.2 Лк.

Компанія займається проектуванням та розробкою систем освітлення будмайданчиків відповідно до вимог ГОСТів та регламентованих стандартів. Фахівці виконають повний комплекс робіт: проектування та монтаж систем освітлення, пусконалагоджувальні роботи та здавання системи замовнику в експлуатацію.